Bezúčelová pôžička – rýchle peniaze na čokoľvek

financiePôžičky môžeme deliť na základe mnohých kritérií. Úvery delia napríklad aj na základe účelovosti. Poznáme tak účelové a bezúčelové pôžičky.

Definícia bezúčelovej pôžičky je veľmi jednoduchá – požičané peniaze môžete minúť na čokoľvek. Poskytovateľa takejto pôžičky jednoducho vôbec nezaujíma, na čo peniaze použijete. Požičané peniaze môžete využiť na skvalitnenie bývania alebo si môžete splniť cestovateľský sen a vybrať sa niekde do trópov.

Už na prvý pohľad je bezúčelová pôžička atraktívnejšia ako účelová. Veď kto by chcel byť obmedzovaný a navyše znášať povinnosť predkladať rôzne dôkazy o použití peňazí.

Výhody bezúčelovej pôžičky 

Hlavnou výhodou bezúčelovej pôžičky je sloboda, ktorá s ňou prichádza. Táto sloboda však nie je zadarmo.

Nevýhody bezúčelovej pôžičky

Na pôžičkovom trhu takmer vždy platí, že účelová pôžička je lacnejšia ako bezúčelová. Úrokové sadzby bezúčelovej pôžičky sú jednoducho takmer vždy o niečo vyššie. Súvisí to s tým, že s bezúčelovými pôžičkami je spojené väčšie riziko. Pokiaľ si niekto požičia na tropickú dovolenku, v teple ho môže napadnúť, že sa mu domov a do práce už vrátiť nechce.

Kto poskytuje bezúčelové pôžičky?

Bezúčelové pôžičky nájdete v ponuke prakticky každého poskytovateľa pôžičiek. Ponúkajú ich ako banky, tak aj nebankové spoločnosti. Od banky môžete získať bezúčelovú pôžičku v rôznych formách, ako:

  • povolené prečerpanie účtu
  • kreditná karta
  • spotrebný úver

Niektoré nebankové spoločnosti takisto ponúkajú kreditné karty. Väčšinou však majú v ponuke rôzne spotrebné pôžičky.

Výhodou nebankových bezúčelových pôžičiek je najmä ich dostupnosť. Získať pôžičku v banke nemusí byť až také jednoduché. Banky si detailne preverujú klientov a pokiaľ nemáte pravidelný príjem, tak sa s vami veľmi rozprávať nebudú.

Nebankové spoločnosti naproti tomu dokážu požičať prakticky každému. Pokiaľ ste nezamestnaní, dôchodca, žena na materskej či živnostník, v banke to budete mať ťažké. Nebankovka vám v tomto prípade rada pomôže.

Bezúčelové pôžičky (alebo tiež bezúčelové úvery) od nebankových spoločností prichádzajú v niekoľkých podobách, ako:

  • dlhodobé úvery
  • strednodobé úvery
  • krátkodobé úvery

Jednoznačne najpopulárnejšie sú krátkodobé úvery – často sa nazývajú aj mikropôžičky. Ľudia po takýchto bezúčelových pôžičkách siahajú najmä v čase akútneho nedostatku peňazí. Takmer každému sa raz za čas stane, že peniaze sa minú týždeň či dva pred výplatou. Vďaka bezúčelovej pôžičke od nebankovky sa ľudia v takýchto situáciách nemusia s pocitom viny obracať na rodinu či priateľov. Za krátkodobé úvery považujeme všetky pôžičky s dobou splatnosti maximálne mesiac. Nevýhodou je, že maximálna výška pôžičky sa pohybuje často aj pod 500 eurami. Najväčšou výhodou takejto pôžičky je však pohodlnosť vybavenia. Všetko zvládnete z pohodlia domova.

Bezúčelová pôžička – rýchle peniaze na čokoľvek
5 (100%) 1

toppozicka big

Overená pôžička na čokoľvek.Chcem si požičať