Pôžičky pre dôchodcov

pozicka pre dochodcovDôchodcovia sú skupinou obyvateľov, ktorá za normálnych okolností nepatrí u bánk a nebankových spoločností medzi mimoriadne zaujímavých klientov. Dôchodcovia si totiž neberú dlhoročné vysoké úvery, na ktorých poskytovatelia pôžičiek zarábajú najviac.

Dôchodcovia však majú oproti zamestnaným, nezamestnaným či podnikateľom jednu podstatnú výhodu – majú štátom garantovaný príjem. Šanca, že dôchodca príde o tento príjem je minimálna. Jediným rizikom pre poskytovateľa pôžičky je riziko smrti poberateľa pôžičky.

Banky a nebankové spoločnosti však dokážu toto riziko pomerne ľahko odhadnúť. Toto je dôvod, prečo poskytovatelia pôžičiek požičiavajú dôchodcom iba do určitého veku.

Pôžičky pre dôchodcov od nebankových spoločností

Pôžičky pre dôchodcov nájdete v ponuke bánk aj nebankových spoločností. Ako už bolo povedané, poskytovatelia pôžičiek dôchodcom peniaze veľmi radi požičajú. Proces vybavenia pôžičky v banke je však často ďaleko zložitejší ako pri nebankových spoločnostiach.

V banke sa žiadosť o pôžičku podáva priamo na pobočke. Toto nemusí vyhovovať všetkým dôchodcom. Nebankovky ponúkajú dôchodcom ďaleko jednoduchší proces. Dôchodcovia si môžu u nebankových spoločností podať žiadosť jednoducho cez internet. Ak dôchodca nepatrí medzi používateľov internetu, nebankovky umožňujú podanie žiadosti aj telefonicky. Všetko, čo je potrebné spraviť je zavolať na bezplatné telefónne číslo.

Nebankovky dokážu pôžičky pre dôchodcov poskytnúť naozaj expresne. Po odoslaní žiadosti ju nebankovka dokáže posúdiť v priebehu niekoľkých desiatok minút. Po priznaní pôžičku sú peniaze takmer okamžite posielané na bankový účet. Ak dôchodca nemá vlastný bankový účet, môže požiadať o vyplatenie peňazí prostredníctvom poštovej poukážky. Kým pri bankovo prevode peniaze cestujú menej ako 24 hodín, poštovou poukážkou to trvá tri až štyri dni.

Významní poskytovatelia

Za významných postytovateľov pôžičiek pre dôchodcov možno považovať:

Pôžičky pre dôchodcov
5 (100%) 3

toppozicka big

Overená pôžička na čokoľvek.Chcem si požičať