Sberbank sa pomaly stáva Prima bankou

Ku koncu júla minulého roka Sberbank oznámila, že ako samostatná značka zanikne a prejde pod Prima banku. Proces premeny je už viditeľný aj pre verejnosť.

prima banka a sberbank

Zlúčenie Sberbank a Prima banky nie je prekvapivé, keďže obe vlastní rovnaký majiteľ, finančná skupina Penta Investments. Cieľom fúzie je posilniť pozíciu na trhu pre vlastníka banky a pokračovať v raste.

Okresávanie portfólia

Už začiatkom tohto roka začala Sberbank odstraňovať z ponuky niektoré produkty. Klientom napríklad vo februári oznámila, že už nebude poskytovať nové kreditné karty a staré karty začína rušiť. Kreditné karty boli od marca zablokované a minuté peniaze mali klienti vrátiť do konca apríla.

Okresávaniu portfólia sa nevyhli ani niektoré typy osobných účtov, spotrebné úvery však banka poskytuje naďalej. Mnohých klientov nahnevalo, že oficiálne neboli o žiadnom zlúčení informovaní a dostali len oznámenie o zjednodušení ponuky produktov.

Pobočiek Prima Banky pribudne

Predpokladaný termín na prevzatie Sberbank zo strany Prima Banky je stanovený na 31. júla 2017. Už teraz sa veľké nápisy na pobočkách Sberbank menia na názvy a logá Prima banky. Zlúčením sa Prima banka zaradí na tretie miesto na bankovom trhu v počte pobočiek. Zároveň plánuje otvárať aj ďalšie pobočky v regiónoch, kde chce posilniť svoju prítomnosť a osloviť nových klientov.

Sberbank sa pomaly stáva Prima bankou
5 (100%) 2

toppozicka big

Overená pôžička na čokoľvek.Chcem si požičať