VÚB ponúka hypotéku s fixáciou na 10 rokov. V čom je háčik?

VÚB banka sľubuje v reklamnej kampani pokoj od hypotéky až na 10 rokov so zafixovaným úrokom len 1,49 % p. a. Naozaj je ponuka taká výhodná?

Parametre hypotéky

Minimálna výška hypotéky je 6 600 €, maximálna 500 000 €. Dobu splatnosti je možné nastaviť od 1 do 30 rokov. Klient si môže vybrať fixáciu od jedného do 10 rokov, pričom špeciálna ponuka zahŕňa fixáciu od 5 do 10 rokov. Úrok 1,49 % platí len pre špeciálnu ponuku fixácií. Pre kratšie obdobie fixácie je úroková sadzba nižšia. Ponuka platí pre všetky typy hypoték s výnimkou hypotéky pre mladých. Hypotéku je možné použiť na kúpu bytu alebo rodinného domu, výstavbu, rekonštrukciu alebo modernizáciu nehnuteľnosti, refinancovanie úverov alebo aj na čokoľvek. Ak chce klient využiť špeciálnu ponuku a kúpiť nehnuteľnosť, ale ešte nenašiel tú pravú, môže požiadať o vystavenie hypotekárneho certifikátu. Ten platí 3 mesiace, počas ktorých môže klient hľadať nehnuteľnosť. K vystaveniu certifikátu nepotrebuje žiadne doklady k nehnuteľnosti a môže sa ním preukázať v realitnej kancelárii alebo priamo predávajúcemu. K hypotéke klient získa aj 50 % zľavu z poplatku za poskytnutie. Banka navyše v prípade splnenia podmienok preplatí náklady na vklad záložného práva do katastra nehnuteľností vo výške 66 € a náklady na znalecký posudok do výšky 150 €.

Špeciálny poplatok za špeciálny úrok

VÚB banka v tomto roku ako prvá znížila ceny úrokov pri hypotékach až na 1,49 % a na túto sumu chce lákať klientov aj v druhom polroku. Ďalším lákadlom je dlhá doba fixácie. Ceny úrokov u konkurencie pri fixáciách osem až desať rokov sa pohybujú aj na dvojnásobkoch. Dlhšia fixácia pre klienta znamená stabilitu nízkej splátky na dlhšie obdobie. Ale naozaj sa ponuka od VÚB banky tak oplatí? Súčasťou hypotéky sú aj poplatok za poskytnutie úveru a špeciálny poplatok za špeciálnu ponuku. Práve poplatky konečnú cenu úveru zvyšujú. Síce z poplatku za poskytnutie musí klient zaplatiť len polovicu, pri dlhých sadzbách je podstatne vyšší, ako si banky obvykle účtujú. Výška tzv. špeciálneho poplatku stúpa spolu s dobou fixácie od 5 rokov. Pri desaťročnej fixácii je poplatok za poskytnutie úveru po polovičnej zľave až vo výške 4,4 %. Pri minimálnej výške hypotéky s desaťročnou fixáciou bude klienta špeciálny poplatok stáť 286 €, pri maximálnej výške hypotéky až 20 000 €. Záujemca by si mal teda najprv prepočítať celkovú cenu hypotéky. Ak sa dá zlákať na prvý dojem nízkej ceny, mohol by svoje rozhodnutie oľutovať.

VÚB ponúka hypotéku s fixáciou na 10 rokov. V čom je háčik?
5 (100%) 1

toppozicka big

Overená pôžička na čokoľvek.Chcem si požičať