Ako vybrať dobrú pôžičku pre mamičky na materskej dovolenke

Mamičky na materskej dovolenke patria spolu s dôchodcami do najnižšej príjmovej skupiny. Preto nikoho neprekvapí, že si potrebujú požičať. Ako si však požičať tak, aby ich pôžička nezruinovala?

Aj v bankách môžete mať šancu

Nehľadajte hneď pôžičky pre mamičky na materskej dovolenke od nebankových spoločností. Aj banka Vám vie poskytnúť pôžičku, hoci na svojom webe nemá napísané, že takéto pôžičky poskytuje. Pôžička pre mamičku na materskej dovolenke je totiž klasickým spotrebným bezúčelovým úverom. Najdôležitejšie pre banky je, aby ste mali pravidelný príjem, ktorým je v tomto prípade materský a rodičovský príspevok. Hoci to nie je vysoká suma, banka každý prípad žiadosti o pôžičku posudzuje individuálne. Šance získať pôžičku sa zvyšujú, ak máte bonitného spoludlžníka alebo ručiteľa. Navyše banka Vám požičia len toľko, aby ste to dokázali splácať, čím chráni seba aj Vás pred problémami so splácaním. Podobne Vám vyčísli aj pravidelnú mesačnú splátku, aby nezruinovala Váš rozpočet. Spoločnosťou, ktorá poskytuje pôžičky aj mamičkám na materskej dovolenke za prijateľných podmienok je napr. Poštová banka s produktom Dobrá pôžička.

Neberte prvú ponuku

Pôžičku by ste nemali riešiť na poslednú chvíľu. Ak máte pochybnosti, že v najbližšej dobe nebudete mať k dispozícii dostatok financií, začnite rozmýšľať nad riešením čím skôr. Ak to budete odkladať, ľahko sa dostanete do zúfalej situácie a práve zúfalé situácie často vyústia do zúfalých riešení. Informatívne sa spýtajte v bankách, a keď budete vedieť, že Vám nepožičajú, začnite si robiť prieskum medzi nebankovými spoločnosťami. Nenechajte sa zlákať hneď na prvú možnosť, ale starostlivo si z ponúk vyberte.

Všetky informácie o pôžičke si vopred zistite

Zo zákona Vás musí poskytovateľ pôžičky oboznámiť so všetkými informáciami, ktoré súvisia s pôžičkou, a to ešte predtým, ako podpíšete zmluvu. Medzi najdôležitejšie parametre pôžičiek patria:

  • RPMN alebo ročná percentuálna miera nákladov vyjadruje, ako veľmi pôžičku preplatíte. Do tejto sadzby je zahrnutý aj úrok a ďalšie náklady, ktoré s pôžičkou súvisia, ako napr. poplatok za poskytnutie pôžičky, poplatok za vedenie úverového účtu a pod.
  • Podmienky pri nesplácaní je dôležité poznať, aj keď nepredpokladáte, že by sa problémy so splácaním mohli vyskytnúť. Vopred sa informujte, ako banka alebo nebanková spoločnosť postupuje pri nesplácaní a aké sú úroky a poplatky za omeškanie.

Ako rozpoznať pochybného poskytovateľa pôžičiek

Medzi poskytovateľmi pôžičiek sú aj takí, ktorí svoj biznis model postavili na tom, že profitujú vtedy, ak pôžičku nesplácate. Zároveň však platí, že nie všetky nebankové spoločnosti Vás chcú priviesť na mizinu. Solventná nebanková spoločnosť má na webstránke uvedené kontaktné údaje a dokážete sa s ňou aj spojiť. Žiadne informácie Vám nezatajuje a netlačí Vás do okamžitého podpisu zmluvy. V prípade, ak Vám pôžičku nie je ochotná požičať žiadna banka a ani solventná nebanková spoločnosť, radšej si nepožičiavajte a hľadajte pomoc u neziskových organizácií, ktoré pomáhajú ľuďom vo finančnej núdzi.

Ako vybrať dobrú pôžičku pre mamičky na materskej dovolenke
5 (100%) 1

toppozicka big

Overená pôžička na čokoľvek.Chcem si požičať