Výhody a nevýhody pôžičky na auto a lízingu

Pôžičku na auto môžete získať od bankovej alebo nebankovej spoločnosti cez spotrebný úver na auto. Ďalšou možnosťou je kúpiť auto na leasing cez leasingovú firmu. Ktorá je možnosť je výhodnejšia, záleží od viacerých faktorov a tiež preferencií klienta.

Spotrebný úver na auto od banky

Pôžičku na financovanie kúpy auta z banky získate formou spotrebných úverov. Buď ide o bezúčelové úvery alebo má banka v ponuke priamo spotrebný účelový úver na auto. Spotrebné úvery patria medzi najdostupnejšie na trhu a poskytujú sa zvyčajne bez ručenia. Výhodou auto pôžičiek od banky je, že ak má klient dobrú bonitu a dostatočný príjem, môže si požičať dostatok prostriedkov na kúpu ojazdeného, ale aj nového auta. Doba splatnosti sa zvyčajne pohybuje od 6 mesiacov až do 10 rokov.

Nebanková pôžička na auto

Od nebankovej spoločnosti si môžu klienti takisto požičať s bezúčelovým alebo účelovým úverom. V prípade účelových pôžičiek môže klient získať aj rôzne benefity alebo zľavy u vybraných autopredajcov. Výhodou je, že pôžičky od nebankovej spoločnosti sú dostupnejšie ako z banky a v niektorých prípadoch si klienti môžu požičať aj bez dokladovania príjmu. Doba splácania je podobná ako v bankách, nevýhodou sú vyššie úrokové sadzby.

Výhody pôžičky v porovnaní s lízingom

 • Auto v osobnom vlastníctve
 • Ľahší predaj
 • Nepovinné havarijné poistenie

Nevýhody pôžičky v porovnaní s lízingom

 • Dlhší proces vybavenia
 • Viac administratívy
 • Čím dlhšia doba splácania, tým viac klient úver preplatí

Auto na leasing

Alternatívou ku klasickým pôžičkám je leasing na auto. Vybavuje sa priamo u predajcu, spravidla je to rýchlejší spôsob a môže byť aj výhodnejší. Podmienky sa líšia, ak auto získate u autorizovaného predajcu alebo ojazdené z bazáru. Pri leasingu je povinné havarijné poistenie. Základným rozdielom medzi lízingom a úverom je, že pri úvere sa klient stáva vlastníkom vozidla okamžite, pretože ho celé kúpil a teda spláca úver. V prípade leasingu je auto počas doby splácania stále majetkom leasingovej spoločnosti. Dôležitým faktorom pri rozhodovaní sa o type financovania je množstvo vlastných zdrojov (akontácia), ktoré klient do financovania na začiatku investuje. Živnostníci a podnikatelia si môžu  splátky zahrnúť do nákladov, lízing pre nich prináša daňové výhody napr. zrýchlené odpisovanie.

Výhody lízingu v porovnaní s úverom

 • Menej administratívy
 • Rýchlejšie vybavenie
 • Daňové výhody pre živnostníkov a podnikateľov (napr. zrýchlené odpisovanie)

Nevýhody lízingu v porovnaní s úverom

 • Auto vlastní lízingová spoločnosť
 • Povinné lízingové poistenie
 • Auto na lízing sa ťažko predáva

Cetelem pôžička na nové auto

Príkladom účelovej pôžičky na auto je pôžička od spoločnosti Cetelem, ktorú možno získať na kúpu nového auta, motorky aj štvorkolky. Pôžičku je možné získať od 2 000 € do 34 000 € s dobou splatnosti 6 až 84 mesiacov. Klienti môžu pôžičku vybaviť bez ručenia, nutnosti založiť bankový účet, či povinného poistenia. Poskytnutie pôžičky, predčasné splatenie aj mimoriadne splátky sú bez poplatkov. Počas splácania si klienti môžu splátku odložiť, navýšiť sumu úveru alebo ho predčasne splatiť. K pôžičke je možné získať dobrovoľné poistenie splácania.

Najlepšia autopôžička

Pôžička od spoločnosti 1 1 Najlepšia autopôžička s. r. o. ponúka pôžičky na nové aj ojazdené autá od 2 400 € do 12 000 € s dĺžkou splácania až 84 mesiacov. Žiadosť o pôžičku je možné podať online alebo telefonicky. V prípade online žiadosti môže byť pôžička schválená už do 10 minút. Klienti môžu získať zľavu na vozidlo až 2 000 € u vybraných partnerov. Nové auto si klienti môžu vybrať z ponuky overených partnerov, ktorí môžu ponúknuť rozličné benefity, napr. garanciu pôvodu auta alebo kontrolu stavu tachometra.

Výhody a nevýhody pôžičky na auto a lízingu
5 (100%) 1

toppozicka big

Overená pôžička na čokoľvek.Chcem si požičať